Trumpalaikė psichoterapija ir konsultavimas
Trumpalaikė psichoterapija – tai 10 – 50 reguliarių sesijų psichoterapija, orientuota į vienos konkrečios problemos sprendimą. Planuojant tokį pagalbos būdą, taip pat skiriamas laikas diagnostikai, darbo plano aptarimui, pačiam darbui su problema ir pokyčių įvertinimui pabaigoje. Siekiant pagalbos šiuo būdu svarbu suprasti, kad per santykinai trumpą laiką įmanoma išspręsti kokį nors vieną konkretų sunkumą, pasiekti elgesio pakeitimo, ištiriant priežastis, kodėl įsitvirtinęs netinkamas elgesys ar santykio su kitais būdas. Tokios psichoterapijos metu išryškėjantys kiti asmenybės konfliktai, santykių sunkumai yra paliekami nuošalyje. Fokusuotas į vieną aspektą darbas kartais gali būti puikus postūmis į savęs pažinimą, savęs ir kitų matymą kitokiu kampu bei drąsą pokyčiams.
Trumpalaikė psichoterapija gali būti naudinga, kai iškyla konfliktinė situacija, pvz., darbe , šeimoje, kai reikia priimti svarbų sprendimą, kai ištinka netektis, išsiskyrimas.
Konsultavimas – jo metu yra išsiaiškinama problema , jos atsiradimo aplinkybės, trukmė, ryšys su kliento gyvenimo istorija. Tada aptariamos pagalbos galimybės, atsižvelgiant į kliento lūkesčius, sunkumų kilmę. Kartais galimybė aptarti rūpimą klausimą su specialistu, išsakyti jausmus, sulaukti palaikymo, žvilgsnio iš šalies ir yra pakankama pagalba toliau pačiam judėti savo gyvenimo keliu. Konsultacijų kiekis ir dažnumas planuojamas pagal kliento poreikį, nebent terapeutas mano, kad būtinas kitoks pagalbos būdas.
Konsultavimas yra pradinis žingsnis bet kokiai psichologinei pagalbai.
Trumpalaikė psichoterapija:
Sesijos trukmė – 50 min., kaina – sutartinė
Konsultavimas: