Yves Dalpe „ Neištikimybė nėra banali“, vertimas iš prancūzų kalbos, išleista UAB „Baltų lankų“ leidybos 2009m.

„Mano tikslas – ištirti sudėtingą neištikimybės pasaulį, o ne badyti pirštu į žmones, į kuriuos žiūrima kaip į nusikaltusius moralei. Vis dėlto apie neištikimybę aš noriu kalbėti ne atlaidžiai, o remdamasis savo profesine patirtimi, kiek įmanoma objektyviau. Svarbiausias šios knygos uždavinys – suteikti žinių žmonėms, išgyvenantiems santuokos krizę dėl neištikimybės, ir pagalbą teikiantiems santykių specialistams. Tam tikromis sąlygomis iš tokios krizės daug ko galima pasimokyti ir ją įveikti. Siūlau pasigilinti į tai visiems kartu“ – sako įžangoje Yves Dalpe, Kanadoje dirbantis psichologas ir klinikinis seksologas.

Citata iš psl. 90:

„Kokie poros santykiai susiklosto, paaiškėjus sutuoktinio neištikimybei? Apgaudinėjamam žmogui kyla didelė pagunda save laikyti vien neištikimo sutuoktinio auka. Tačiau, kadangi neištikimybė glaudžiai susijusi su nepasitenkinimu santuoka, tenka pripažinti, kad partnerių santykiai nėra geri. Abu sutuoktiniai atsakingi už prastą santykių dinamiką.

Dar viena apgaudinėjamo žmogaus tykanti pagunda – apkaltinti svetimautoją įvairiomis patologijomis, save paliekant nuošalyje. Pavyzdžiui, apgauta žmona gali skųstis, kad ištekėjo už narciziško vyro, – tarytum būtų ištraukusi nesėkmingą loterijos bilietą. Tačiau sutuoktinis pasirenkamas neatsitiktinai. Patys to nesuvokdami, mes renkamės tokį sutuoktinį, kuris maždaug atitinka mūsų prisitaikymo lygį. Kitaip tariant, vieno sutuoktinio asmenybės sutrikimas paprastai būna tokio pat masto kaip ir kito sutuoktinio.“

Šioje knygoje atskleidžiama daugybė neištikimybės veidų ir jos psichologinių motyvų. Išties, svetimavimo faktas skamba banaliai, bet žmonių santykiai daug painesni: kartais ryšiai už santuokos ribų kaip tik leidžia ją išlaikyti, o kartais – tik tokiu vieninteliu būdu pranešti sutuoktiniui, kad santuoka žlugo… Knygoje pateikta daug psichologinio konsultavimo pavyzdžių, kurie gyvai iliuostruoja psichologinius teiginius, daro juos suprantamus daugeliui žmonių. Galbūt tai galėtų būti padrąsinimas kreiptis į psichologus, psichoterapeutus pagalbos, kai šeimoje iškyla krizė.